Co, gdzie, kiedy ...

Działy

Nasze strony


Przedsięwzięcie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

karnety, bilety

Zapraszamy w listopadzie

Czwartek, 23 listopada, godz. 19:30
Królewicz Olch, reż. Kuba Czekaj, Polska 2016, 101 min.
Wybitnie utalentowany chłopak jest oczkiem w głowie apodyktycznej matki. Ich więź jest nierozerwalna, są razem przeciwko całemu światu. To jednak tylko pozory… Podczas gdy on pragnie być zwykłym nastolatkiem, matka wymusza na nim udział w międzynarodowym konkursie naukowym. Gdy on marzy o kolegach i pierwszej dziewczynie, ona przeprowadza ich do innego miasta, by mógł studiować na uniwersytecie. Wszystko zmienia się, kiedy w ich życiu nagle pojawia się mężczyzna, a nastoletni geniusz przestaje być centrum wszechświata. Oryginalny formalnie film Czekaja stał się szeroko dyskutowanym wydarzeniem, przynosząc skrajnie odmienne opinie widzów i krytyków.
Czwartek, 30 listopada, godz. 19:30
Lady M. (Lady Macbeth), reż. William Oldroyd, Wielka Brytania 2016, 89 min.
Adaptacja powieści Nikołaja Leskowa, po którą w latach 60. sięgnął także Andrzej Wajda. Młodziutka Katherine wychodzi za mąż za znacznie starszego i majętnego dziedzica, lecz tytułową „lady” jest jedynie z nazwy. Przyszło jej bowiem żyć w świecie mężczyzn, którzy traktują ją wyłącznie jako piękną ozdobę. Coś, na co przyjemnie popatrzeć lub w wyjątkowych sytuacjach pochwalić, a co nie powinno mieć własnej woli. Kiedy Katherine spotyka bezczelnego, emanującego energią Sebastiana, nowego pracownika męża, zaczyna przechodzić wewnętrzną przemianę. Od tego momentu nie zatrzyma się przed niczym, aby dostać to, czego pragnie. Kobieta uwięziona w sztywnym gorsecie obyczajów to niebezpieczna kobieta.

 

zapraszamy w grudniu

Czwartek, 7 grudnia, godz. 19:30
Beksińscy. Album wideofoniczny
, reż. Marcin Borchardt, Polska 2017, 80 min.
Historia wybitnego polskiego malarza - Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem - niezwykle popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej pt. "Beksińscy. Portret podwójny".
Czwartek, 14 grudnia, godz. 19:30
Po tamtej stronie (Toivon tuolla puolen), reż. Aki Kaurismäki, Finlandia/Niemcy 2017, 98 min.
Nagrodzony na ostatnim festiwalu w Berlinie komediodramat w reżyserii słynnego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego („Leningrad Cowboys”, „Człowiek bez przeszłości”). Film opowiada historię mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii – Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie byłoby początkiem pięknej przyjaźni? Fiński reżyser swoim zwyczajem potrafi jednak przebić się przez warstwę smutku, by zaoferować widzom porcję niełatwego optymizmu i zaraźliwego poczucia humoru.
Czwartek, 21 grudnia, godz. 19:30
Młynarski. Piosenka finałowa, reż. Alicja Albrecht, Polska 2017, 90 min.
Ostatni, bardzo osobisty i szczery wywiad z Wojciechem Młynarskim. Nieznane dotąd archiwalia, fotografie, teledyski, niektóre powstałe specjalnie na potrzeby filmu, przypominają najpiękniejsze jego piosenki. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi najbliższych przyjaciół, rodziny i współpracowników, m.in.: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy. Te niezwykle uczciwe opowieści o Młynarskim zbudowały portret wybitnego artysty, ale też człowieka zmagającego się z ludzkimi słabościami.
Czwartek, 28 grudnia, godz. 19:30
Podwójny kochanek (L'amant double), reż. Francois Ozon, Francja/Belgia 2017, 107 min.
Thriller porównywany do wczesnych filmów Romana Polańskiego, takich jak „Dziecko Rosemary” czy „Wstręt”. Zwroty akcji i napięcie, jakie osiąga w swoim filmie francuski reżyser, sprawiły, że „Podwójny kochanek” spotkał się z entuzjastyczną reakcją widzów festiwalu w Cannes. Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice, sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

CENA KARNETU: 24 ZŁ;
CENA BILETU NORMALNEGO: 8 ZŁ
CENA KARNETU ULGOWEGO (MŁODZIEŻ PONADGIMNAZJALNA, STUDENCI, EMERYCI): 15 ZŁ;
CENA BILETU ULGOWEGO (MŁODZIEŻ PONADGIMNAZJALNA, STUDENCI, EMERYCI): 5 ZŁ
Kontakt: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Dominik Wierski, tel. 52 321 00 81 wew. 379. Karnety i bilety do nabycia w portierni Pałacu Młodzieży przed seansem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pałac Młodzieży w Bydgoszczy                                                                                                                                                     aktualizacja: 17-11-2017