Co, gdzie, kiedy ...

Działy

Nasze strony


Przedsięwzięcie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

karnety, bilety

DKF NIESPODZIANKA W FORDONIE!

SEANSE FILMOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 PRZY ULICY GEN. TADEUSZA BORA-KOMOROWSKIEGO 2
W związku z termomodernizacją Pałacu Młodzieży seanse filmowe DKF „Niespodzianka” od stycznia odbywają się w nowoczesnej auli Szkoły Podstawowej nr 9 w Fordonie (ul. T. Bora-Komorowskiego 2).
Filmy pokazywane będą w czwartki o godzinie 19:00.

zapraszamy w styczniu

Czwartek, 18 stycznia, godz. 19:00
Nie jestem twoim murzynem, (I Am Not Your Negro) reż. Raoul Peck, USA 2016, 105 min.Nominowany do Oscara dokument opowiada o segregacji rasowej i walce o równouprawnienie Afroamerykanów. Reżyser wykorzystuje niepublikowane dotąd fragmenty niedokończonej książki „Remember This House” Jamesa Baldwina, afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty, oraz bogaty zasób archiwalnych filmów i zdjęć. W filmie usłyszymy głos Samuela L. Jacksona – narratora opowieści. Książka i film przedstawiają historie następujących po sobie zabójstw trzech przyjaciół Baldwina: Medgara Eversa, Malcolma X i Martina Luthera Kinga. Film był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny oraz otrzymał wyróżnienie Jury Ekumenicznego i Nagrodę Publiczności w sekcji Panorama na Festiwalu Filmowym Berlinale 2017.
Czwartek, 25 stycznia, godz. 19:00
The Square, reż. Ruben Östlund, Szwecja/Francja/Dania/Niemcy 2017, 142 min.
Czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes. Christian ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka może okazać się jego nowym „trofeum”. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji „The Square”, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem. „The Square” to przewrotne, błyskotliwe kino niedające się w żaden sposób zaszufladkować. Tadeusz Sobolewski na łamach „Gazety Wyborczej” pisał, że ten wybitny film to kino nieludzko śmieszne i okrutnie autoironiczne.

 

zapraszamy w lutym

Czwartek, 1 lutego, godz. 19:00
Fantastyczna kobieta
(Una mujer fantástica) reż. Sebastian Lelio, Chile/USA/Niemcy/Hiszpania 2017, 104 min.
Orlando planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny. Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie. Marina zabiera go do szpitala, gdzie musi skonfrontować się z rodziną Orlanda, a także z wrogo nastawioną służbą zdrowia i policją. Wskutek tragicznych wydarzeń będzie musiała zawalczyć o prawo do swoich uczuć, godności, a nawet przeżywania żałoby. „Fantastyczna kobieta” była wydarzeniem Berlinale, gdzie przyniosła chilijskiemu reżyserowi m.in. Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz. Film był nominowany do Złotego Globu, jest również chilijskim kandydatem do Oscara 2018 w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.
Czwartek, 8 lutego, godz. 19:00
Dusza i ciało (A Teströl és Lélekröl) reż. Ildikó Enyedi, Węgry 2017, 116 min.
Oryginalna historia miłosna, która urzeka subtelnością, humorem i niezwykłym podejściem do tematu alienacji (choć należy przestrzec, że w filmie są także sceny bardzo naturalistyczne). Mária zaczyna pracę jako kontroler jakości w rzeźni w Budapeszcie. Jest młodą dziewczyną, obdarzoną genialną pamięcią, a zarazem osobą skrytą i bardzo zamkniętą w sobie. Z rosnącą fascynacją obserwuje ją Endre, dyrektor finansowy firmy. Dwoje bohaterów łączy uczucie, którego nie potrafią wyrazić. Film to Laureat Złotego Niedźwiedzia na 67. MFF w Berlinie i Złotej Żaby na Camerimage.
Czwartek, 15 lutego, godz. 19:00
Blask (Hikari) reż. Naomi Kawase, Japonia/Francja 2017, 101 min.
Najnowszy film Naomi Kawase, autorki kinowego przeboju „Kwiat wiśni i czerwona fasola” to romantyczny, ale niebanalny i spełniony artystycznie melodramat. Misako z niekłamaną pasją opisuje przedmioty, uczucia i świat wokół nich. Jest audiodeskryptorką, czyli tworzy napisy do filmów, przekazywane następnie drogą słuchową widzom niewidomym lub słabowidzącym. Podczas jednej z projekcji dziewczyna spotyka słynnego fotografa, Masayę, którego wzrok nieodwracalnie się pogarsza. Między kobietą i mężczyzną nawiązuje się niezwykła więź. Zdobywca Nagrody Jury Ekumenicznego na Festiwalu Filmowym w Cannes
Czwartek, 22 lutego, godz. 19:00
Niemiłość (Loveless), reż. Andriej Zwiagincew, Rosja/Francja/Belgia/Niemcy 2017, 127 min.
Obraz dramatycznego konfliktu między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości. Borys i Żenia, typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka. Film nominowany do Złotego Globu oraz kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

 

Bilet normalny: 8 zł
Bilet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 5 zł

Karnet normalny: 24 zł
Karnet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 15 zł

Organizator: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy
Partner: Szkoła Podstawowa nr 9 w Bydgoszczy
Kontakt: Dominik Wierski, tel. 52 371 26 56
Karnety i bilety do nabycia w Szkole Podstawowej nr 9 na pół godziny przed seansami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pałac Młodzieży w Bydgoszczy                                                                                                                                                     aktualizacja: 12-01-2018