Co, gdzie, kiedy ...

Działy

Nasze strony


Przedsięwzięcie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

karnety, bilety

DKF NIESPODZIANKA W FORDONIE!

SEANSE FILMOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 PRZY ULICY GEN. TADEUSZA BORA-KOMOROWSKIEGO 2
W związku z termomodernizacją Pałacu Młodzieży seanse filmowe DKF „Niespodzianka” od stycznia odbywają się w nowoczesnej auli Szkoły Podstawowej nr 9 w Fordonie (ul. T. Bora-Komorowskiego 2).
Filmy pokazywane będą w czwartki o godzinie 19:00.

zapraszamy w marcu

Czwartek, 22 marca, godz. 19:00
Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem (Borg/McEnroe), reż. Janus Metz, Dania/Finlandia/Szwecja 2017, 100 min.
Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech – rozpoczyna się finałowy mecz. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. Jaką cenę może mieć sukces?

zapraszamy w kwietniu

Czwartek, 5 kwietnia, godz. 19:00
[podwójny seans]
Dziennik maszynisty (Dnevnik mašinovođe) reż. Miloš Radović, Serbia/Chorwacja 2016, 90 min.

Komediodramat zabarwiony bardzo czarnym humorem. Ilija jest doświadczonym maszynistą, który zbliża się do emerytury. Na koncie ma rekordową liczbę 28 osób mimowolnie zabitych na torach. W ślady ojca idzie jego dziewiętnastoletni syn Sima. Za chwilę po raz pierwszy przejmie stery pociągu. Jest podekscytowany, ale i przerażony, że prawdopodobnie zostanie „zabójcą”. Mijają dni, Sima pracuje i nie wydarza się żaden wypadek. Żaden samobójca, bezdomny czy nieuważny człowiek nie wchodzi pod pociąg. Napięcie chłopaka w oczekiwaniu na wypadek staje się nieznośnie. Ojciec nie może patrzeć na jego męczarnie i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.
Zagadka zemsty, reż. Szymon Skowroński, Polska 2018, 30 min.
„To historia, która wydarzyła się w Waszej okolicy. Kurt to zwykły człowiek, którego mijacie każdego dnia, nie zapamiętując nawet jego twarzy. Trochę utyka, ciągle pali papierosy i raczej stroni od towarzystwa. Kurt skrywa mroczną tajemnicę. Stracił kogoś, na kim mu zależało, a teraz szuka winnego. Winny może być każdy. A może każdy jest winny?”. „Zagadka zemsty” to niezależny film kryminalny, zrealizowany w Bydgoszczy w 2017 roku. Twórcą scenariusza i reżyserem jest filmowiec i dziennikarz Szymon Skowroński.
Czwartek, 12 kwietnia, godz. 19:00
Twój Vincent, reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Polska/Wielka Brytania 2017, 95 min.
Vincent van Gogh, niedoceniony za życia, dziś uznawany jest za jednego z największych malarzy w historii. Jego tragiczna śmierć pozostaje zagadką – nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. „Twój Vincent” proponuje wyjaśnienie tajemnicy. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie
Czwartek, 19 kwietnia, godz. 19:00
The Place, reż. Paolo Genovese, Włochy 2017, 105 min.
Kameralny, psychologiczny thriller, w którym reżyser Paolo Genovese ponownie, tak jak w swoim poprzednim dziele, rewelacyjnej komedii obyczajowej „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, bierze pod lupę moralność, a także sekrety ludzkiej duszy. Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości czegoś pragnie, ma marzenie trudne w realizacji, czy wręcz niemożliwe. Dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu. W tym celu trzeba jednak wykonać specjalne, nierzadko szokujące zdania. Jak daleko można się posunąć, by zrealizować marzenia?
Czwartek, 26 kwietnia, godz. 19:00
The Florida Project, reż. Sean Baker, USA 2017, 115 min.
Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom to dla niej położony niedaleko Disneylandu motel Magic Castle, wściekle liliowy budynek przypominający kiczowaty pałac z bajki. Dziewczyna i jej zbuntowana matka Halley usiłują ułożyć sobie życie w tym niezwykłym miejscu. Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie, nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie Halley podejmuje, by opłacić pokój w motelu na kolejny tydzień.

 

 

Bilet normalny: 8 zł
Bilet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 5 zł

Karnet normalny: 24 zł
Karnet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 15 zł

Organizator: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy
Partner: Szkoła Podstawowa nr 9 w Bydgoszczy
Kontakt: Dominik Wierski, tel. 52 371 26 56
Karnety i bilety do nabycia w Szkole Podstawowej nr 9 na pół godziny przed seansami.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pałac Młodzieży w Bydgoszczy                                                                                                                                                     aktualizacja: 21-03-2018