Co, gdzie, kiedy ...

Działy

Nasze strony


Przedsięwzięcie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

karnety, bilety

zapraszamy w grudniu

Czwartek, 14 grudnia, godz. 19:30
Po tamtej stronie (Toivon tuolla puolen), reż. Aki Kaurismäki, Finlandia/Niemcy 2017, 98 min.
Nagrodzony na ostatnim festiwalu w Berlinie komediodramat w reżyserii słynnego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego („Leningrad Cowboys”, „Człowiek bez przeszłości”). Film opowiada historię mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii – Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie byłoby początkiem pięknej przyjaźni? Fiński reżyser swoim zwyczajem potrafi jednak przebić się przez warstwę smutku, by zaoferować widzom porcję niełatwego optymizmu i zaraźliwego poczucia humoru.
Czwartek, 21 grudnia, godz. 19:30
Młynarski. Piosenka finałowa, reż. Alicja Albrecht, Polska 2017, 90 min.
Ostatni, bardzo osobisty i szczery wywiad z Wojciechem Młynarskim. Nieznane dotąd archiwalia, fotografie, teledyski, niektóre powstałe specjalnie na potrzeby filmu, przypominają najpiękniejsze jego piosenki. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi najbliższych przyjaciół, rodziny i współpracowników, m.in.: Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego, Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy. Te niezwykle uczciwe opowieści o Młynarskim zbudowały portret wybitnego artysty, ale też człowieka zmagającego się z ludzkimi słabościami.
Czwartek, 28 grudnia, godz. 19:30
Podwójny kochanek (L'amant double), reż. Francois Ozon, Francja/Belgia 2017, 107 min.
Thriller porównywany do wczesnych filmów Romana Polańskiego, takich jak „Dziecko Rosemary” czy „Wstręt”. Zwroty akcji i napięcie, jakie osiąga w swoim filmie francuski reżyser, sprawiły, że „Podwójny kochanek” spotkał się z entuzjastyczną reakcją widzów festiwalu w Cannes. Młoda, wrażliwa Chloé zakochuje się w swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice, sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.

 

zapraszamy w styczniu

DKF NIESPODZIANKA W FORDONIE!

SEANSE FILMOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 PRZY ULICY GEN. TADEUSZA BORA-KOMOROWSKIEGO 2
W związku z remontem Pałacu Młodzieży seanse filmowe DKF „Niespodzianka” od stycznia odbywać się będą w nowoczesnej auli Szkoły Podstawowej nr 9 w Fordonie (ul. T. Bora-Komorowskiego 2). Filmy pokazywane będą w czwartki o godzinie 19:00.

 

Czwartek, 4 stycznia, godz. 19:00
Nasz najlepszy rok
, (Ce qui nous lie) reż. Cédric Klapisch, Francja 2017, 113 min.
Komediodramat. Słodko-gorzka opowieść o miłości, rodzinnych perypetiach, przewrotności losu i drobnych przyjemnościach, rozgrywająca się w płynącej winem Burgundii. Na Juliette niespodziewanie spada ciężar prowadzenia starej, podupadającej rodzinnej winnicy. Żeby przywrócić ją do dawnej świetności, musi nie tylko na nowo poukładać rodzinny interes, ale i swoje życie. Pomóc mogą jej w tym bracia. W rodzinie jest jednak sporo nierozwiązanych konfliktów i problemów. Jak zauważono w jednej z recenzji, „Pozornie trudny temat został ugryziony w charakterystyczny dla twórcy „Smaku życia” sposób. Ciężar dylematów rozbrajany jest śmiechem, żałoba kontrapunktowana radosną celebracją”.
Czwartek, 11 stycznia, godz. 19:00
Party (The Party) reż. Sally Potter, Wielka Brytania 2017, 71 min.
Pokazywana w konkursie głównym na ostatnim festiwalu Berlinale znakomita farsa z życia wyższych sfer w gwiazdorskiej obsadzie (Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Timothy Spall, Cillian Murphy). Janet organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministra zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna April i jej mąż Gottfried, zwolennik medycyny alternatywnej, ekscentryczna para przyjaciółek, a także dziwnie podenerwowany bankier Tom, który ma problem z narkotykami. Tymczasem mąż gospodyni zdaje się być kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu włącza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta.
Czwartek, 18 stycznia, godz. 19:00
Nie jestem twoim murzynem, (I Am Not Your Negro) reż. Raoul Peck, USA 2016, 105 min.Nominowany do Oscara dokument opowiada o segregacji rasowej i walce o równouprawnienie Afroamerykanów. Reżyser wykorzystuje niepublikowane dotąd fragmenty niedokończonej książki „Remember This House” Jamesa Baldwina, afroamerykańskiego powieściopisarza i eseisty, oraz bogaty zasób archiwalnych filmów i zdjęć. W filmie usłyszymy głos Samuela L. Jacksona – narratora opowieści. Książka i film przedstawiają historie następujących po sobie zabójstw trzech przyjaciół Baldwina: Medgara Eversa, Malcolma X i Martina Luthera Kinga. Film był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny oraz otrzymał wyróżnienie Jury Ekumenicznego i Nagrodę Publiczności w sekcji Panorama na Festiwalu Filmowym Berlinale 2017.
Czwartek, 25 stycznia, godz. 19:00
The Square, reż. Ruben Östlund, Szwecja/Francja/Dania/Niemcy 2017, 142 min.
Czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes. Christian ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka może okazać się jego nowym „trofeum”. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących – zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji „The Square”, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem. „The Square” to przewrotne, błyskotliwe kino niedające się w żaden sposób zaszufladkować. Tadeusz Sobolewski na łamach „Gazety Wyborczej” pisał, że ten wybitny film to kino nieludzko śmieszne i okrutnie autoironiczne.

 

Bilet normalny: 8 zł
Bilet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 5 zł

Karnet normalny: 24 zł
Karnet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 15 zł

Organizator: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy
Partner: Szkoła Podstawowa nr 9 w Bydgoszczy
Kontakt: Dominik Wierski, tel. 52 321 00 81 wew. 379
Karnety i bilety do nabycia w Szkole Podstawowej nr 9 na pół godziny przed seansami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pałac Młodzieży w Bydgoszczy                                                                                                                                                     aktualizacja: 14-12-2017