Co, gdzie, kiedy ...

Działy

Nasze strony


Przedsięwzięcie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

karnety, bilety

DKF NIESPODZIANKA W FORDONIE!

SEANSE FILMOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 PRZY ULICY GEN. TADEUSZA BORA-KOMOROWSKIEGO 2
W związku z termomodernizacją Pałacu Młodzieży seanse filmowe DKF „Niespodzianka” od stycznia odbywają się w nowoczesnej auli Szkoły Podstawowej nr 9 w Fordonie (ul. T. Bora-Komorowskiego 2).
Filmy pokazywane są w czwartki o godzinie 19:00.

zapraszamy w kwietniu

Czwartek, 26 kwietnia, godz. 19:00
The Florida Project, reż. Sean Baker, USA 2017, 115 min.
Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom to dla niej położony niedaleko Disneylandu motel Magic Castle, wściekle liliowy budynek przypominający kiczowaty pałac z bajki. Dziewczyna i jej zbuntowana matka Halley usiłują ułożyć sobie życie w tym niezwykłym miejscu. Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie, nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie Halley podejmuje, by opłacić pokój w motelu na kolejny tydzień.

zapraszamy w maju

Czwartek, 10 maja, godz. 19:00
I tak cię kocham (The Big Sick), reż. Michael Showalter, USA 2017, 120 min.
Komedia obyczajowa nominowana do Oscara w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny. Pochodzący z konserwatywnej rodziny Kumail spotyka przebojową Zoe. Łączy ich miłość od pierwszego wejrzenia, jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze. „I tak cię kocham” podbił serca widzów świeżością, humorem oraz ważnym przesłaniem.
Czwartek, 17 maja, godz. 19:00
Wieża. Jasny dzień, reż. Jagoda Szelc, Polska 2017, 106 min.
Nietypowy dramat z elementami kina grozy. Na parę dni przed uroczystością Komunii Świętej Mulę, Michała i ich córkę Ninę odwiedza niecodzienny gość: niewidziana przez rodzinę od lat młodsza siostra Muli – Kaja, która jest biologiczną matką dziewczynki. Czy Kaja będzie starała się odzyskać dziecko? Jej zachowanie wydaje się coraz dziwniejsze, a wokół dochodzi do wydarzeń, które trudno wyjaśnić. Podczas 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni film Jagody Szelc zdobył Nagrodę za Debiut Reżyserski, Nagrodę za Najlepszy Scenariusz i Nagrodę „Odkrycie Festiwalu”.
Czwartek, 24 maja, godz. 19:00
Dziewczyna we mgle (La ragazza nella nebbia), reż. Donato Carrisi, Włochy 2017, 128 min.
Adaptacja bestsellerowego kryminału. W małej, odizolowanej od świata górskiej mieścinie młoda dziewczyna wychodzi z domu do kościoła, ale nigdy tam nie dociera. Na miejscu zaginięcia pojawia się charyzmatyczny detektyw Vogel (w tej roli słynny Toni Servillo), znany z umiejętności manipulowania mediami. Kiedy poszukiwania nastolatki nie przynoszą rezultatów, kieruje swoje podejrzenia na nauczyciela literatury (Alesso Boni). Vogel ignoruje brak twardych dowodów i brnie w oskarżenia. W rozpętanej przez niego medialnej burzy wszyscy stają się podejrzanymi, a sprawa zaczyna przyjmować niespodziewany obrót.

*W dniach 3 maja (Święto Narodowe) i 31 maja (Boże Ciało) nie ma seansów.

 

Bilet normalny: 8 zł
Bilet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 5 zł

Karnet normalny - maj 2018: 20 zł
Karnet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci) - maj 2018: 12 zł

Organizator: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy
Partner: Szkoła Podstawowa nr 9 w Bydgoszczy
Kontakt: dr Dominik Wierski, tel. 52 371 26 56
Karnety i bilety do nabycia w Szkole Podstawowej nr 9 w dniu seansu od 18:30.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pałac Młodzieży w Bydgoszczy                                                                                                                                                     aktualizacja: 20-04-2018