Co, gdzie, kiedy ...

Działy

Nasze strony


Przedsięwzięcie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

karnety, bilety

DKF NIESPODZIANKA W FORDONIE!

SEANSE FILMOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 PRZY ULICY GEN. TADEUSZA BORA-KOMOROWSKIEGO 2
W związku z termomodernizacją Pałacu Młodzieży seanse filmowe DKF „Niespodzianka” od stycznia odbywają się w nowoczesnej auli Szkoły Podstawowej nr 9 w Fordonie (ul. T. Bora-Komorowskiego 2).
Filmy pokazywane będą w czwartki o godzinie 19:00.

zapraszamy w lutym

Czwartek, 22 lutego, godz. 19:00
Niemiłość (Loveless), reż. Andriej Zwiagincew, Rosja/Francja/Belgia/Niemcy 2017, 127 min.
Obraz dramatycznego konfliktu między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości. Borys i Żenia, typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza. Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka. Film nominowany do Złotego Globu oraz kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

zapraszamy w marcu

Czwartek, 1 marca, godz. 19:00
Jeszcze nie koniec
(Jusqu'à la garde) reż. Xavier Legrand, Francja 2017, 93 min.
Miriam i Antoine Besson są po rozwodzie. Kobieta chciałaby uzyskać wyłączną opiekę nad synem Julienem, aby ochronić go przed ojcem, który, jak twierdzi, jest brutalny. Z kolei Antoine przedstawia siebie jako lekceważonego rodzica.  Przydzielony do sprawy sędzia zarządza wspólną opiekę nad dzieckiem. Julien staje się zakładnikiem narastającego konfliktu pomiędzy rodzicami. Przyparty do muru stara się zapobiec najgorszemu. „Jeszcze nie koniec” to poruszający portret rozpadu rodziny i lęku. Doskonałą kreację w roli Antoine’a stworzył Denis Menochet.
Czwartek, 8 marca, godz. 19:00
Dzikie róże, reż. Anna Jadowska, Polska 2017, 90 min.
Ewa mieszka na wsi. Jest matka dwójki dzieci, jej mąż Andrzej pracuje w Norwegii. W czasie wielomiesięcznej nieobecności męża kobieta przeżywa romans z nastoletnim, zakochanym w niej chłopakiem. Zachodzi w ciążę i na kilka miesięcy wyjeżdża, żeby nie stać się obiektem plotek. Do kraju niebawem ma wrócić Andrzej. „Dzikie róże” to kolejny, po „Teraz ja”, „Z miłości” i „Trzech kobietach” film Anny Jadowskiej, reżyserki koncentrującej się na temacie roli i pozycji kobiety we współczesnym polskim społeczeństwie. 
Czwartek, 15 marca, godz. 19:00
Kryptonim HHhH (HHhH), reż. Cedric Jimenez, USA/Wielka Brytania/Francja/Belgia 2017, 120 min.
Rok 1942. Trzecia Rzesza ma się doskonale. Czeski ruch oporu planuję operację Antropoid. Dwóch wysłanników trafia do Pragi, aby zlikwidować osławionego niemieckiego zbrodniarza Reinharda Heydricha, protektora Czech i Moraw. Twórcy filmu z jednej strony tworzą portret nazisty, a z drugiej ukazują działania członków ruchu oporu i tragizm wojny. W rolach głównych m.in. Jason Clarke, Rosamund Pike i Mia Wasikowska.
Czwartek, 22 marca, godz. 19:00
Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem (Borg/McEnroe), reż. Janus Metz, Dania/Finlandia/Szwecja 2017, 100 min.
Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech – rozpoczyna się finałowy mecz. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. Jaką cenę może mieć sukces?

 

Bilet normalny: 8 zł
Bilet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 5 zł

Karnet normalny: 24 zł
Karnet ulgowy (młodzież ponadgimnazjalna, studenci, emeryci): 15 zł

Organizator: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy
Partner: Szkoła Podstawowa nr 9 w Bydgoszczy
Kontakt: Dominik Wierski, tel. 52 371 26 56
Karnety i bilety do nabycia w Szkole Podstawowej nr 9 na pół godziny przed seansami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pałac Młodzieży w Bydgoszczy                                                                                                                                                     aktualizacja: 19-02-2018