witamy na stronie Palacu Mlodziezy w Bydgoszczy

Nasz sponsor

Co, gdzie, kiedy ...

Działy

Nasze strony

2020/2021


do gory

Konkurs recytatorski i plastyczny „Zwierzoluby” - 27.05.2021

dla dzieci w wieku 5 i 6 lat „Wy nie wiecie, a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem…” Napisał kiedyś Jan Brzechwa. Wierszy o zwierzętach jest jednak o wiele więcej. Znacie jakiś? Z pewnością znacie! A może wolicie wykonać pracę plastyczną? Na pewno świetnie poradzicie sobie z artystycznym przedstawianiem świata zwierząt. Zapraszamy Was do udziału w konkursach dotyczących wszelakich zwierzaków.
Poniżej znajdują się dwie propozycje - wybierz jedną z nich i pokaż nam efekt swojej pracy:
1. Nagranie recytacji wybranego wiersza i przesłanie do nas linku z filmem na niżej podany adres mailowy.
2. Praca plastyczna z zachowaniem kryteriów podanych poniżej.
Jeżeli masz chęć wziąć udział w jednej i drugiej formie konkursu, prosimy o przesłanie dwóch osobnych zgłoszeń dołączonych do pracy bądź nagrania.
Warunki uczestnictwa w konkursach i kryteria oceny:

karta zgłoszenia


do gory

Najpiękniejsza piosenka dla mamy - 20.05.2021

Z okazji zbliżającego się 26 maja Dnia Matki oraz chcąc promować dziecięcą twórczość artystyczną, rozwijać i pogłębiać uzdolnienia dzieci, zachęcamy do wzięcia udziału w „Wirtualnej laurce muzycznej dla mamy”.
W przedsięwzięciu mogą wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (I- III SP) - soliści, duety lub grupy dzieci.
Należy nagrać piosenkę lub fragment piosenki dla mamy (minimum 30 sekund w formie video lub samego audio), śpiewając a capella lub z akompaniamentem i przesłać (w formacie mp4, avi, full HD lub mp3) na adres podrozewpalacu@o2.pl z załączoną kartą zgłoszenia (w tytule wiadomości prosimy wpisać : "Piosenka dla mamy") do 20 maja 2021r. Słowa piosenki mogą być skierowane do mamy lub zawierać ulubioną melodię, którą dziecko zaśpiewa w prezencie.
Organizatorzy przedsięwzięcia nagrodzą uczestników najciekawszych prezentacji, umieszczając ich piosenki w „Wirtualnej laurce muzycznej dla mamy”, która ukaże się 26.05.2021r na stronie Pałacu Młodzieży i profilu fb Pałacu Młodzieży.
Serdecznie zapraszamy!

karta zgłoszenia


do gory

Konkurs poetycki jednego wiersza - 31.05.2021

PAŁAC MŁODZIEŻY W BYDGOSZCZY
zaprasza uczniów kl. IV-VI i VII-VIII SP
do udziału
w KONKURSIE POETYCKIM JEDNEGO WIERSZA

Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy poezję czytają, piszą, może nawet kochają. Dla tych, którym najłatwiej wypowiada się swoje uczucia, zachwyty, wrażenia, marzenia, spojrzenie na ludzi i świat w słowie poetyckim. Ogłaszamy konkurs jednego wiersza. Tak, tak – jednego. Temat i forma poetycka dowolna. Macie napisać lub wyjąć z szuflady wiersz, który uznacie za wasz najlepszy tekst. Najlepszy, czyli taki, który pokaże nie tylko wasz talent, ale świat przeżyć, tęsknot, zauroczeń, pragnień spełnień i niespełnień. Waszą wyobraźnię. To co cieszy, smuci, boli. Możecie wyrazić swoje niepowtarzalne, jedyne, tylko wasze zdziwienia nad pierwszym wiosennym kwiatem, niebem w bezchmurną noc, swoje uczucia do kogoś, dumę, wdzięczność za przyjaźń, miłość, zaniepokojenie lub lęk w obliczu tego, co was czy innych  dotyka. Wiersz to indywidualny, bardzo osobisty i niepowtarzalny wyraz przeżyć poety, jego wrażliwości nie tylko na to, co sam odczuwa lub poddaje refleksji, ale także jego empatii, współodczuwania tego, co dotyczy innych ludzi – bliskich bądź dalekich. To dostrzeganie otaczającej rzeczywistości i przelewanie szczęścia, podziwu lub troski na papier w niepowtarzalnej formie – oryginalnej, mówiącej wiele w kilku słowach, niejednoznacznej, zmuszającej poprzez metaforę do przemyśleń  i wzruszeń odbiorcę. Taka jest liryka. Jeżeli macie jeszcze wątpliwości, czy tworzycie poezję, to przeczytajcie, co na jej temat uważali mistrzowie sztuki poetyckiej.
Noblistka Wisława Szymborska w utworze Niektórzy lubią poezję właśnie w poetyckiej  formie ujęła tajemnicę poezji: „ ...tylko co to takiego poezja. Niejedna chwiejna odpowiedź na to pytanie już padła. A ja nie wiem i nie wiem i trzymam się tego jak zbawiennej poręczy”. Inny wspaniały poeta Zbigniew Herbert powiedział: „Ale jeszcze pęta się we mnie złudzenie, że właśnie poezja jest próbą narzucenia odrobiny ładu i stwarza możliwość komunikowania się z ludźmi za pomocą zapisanego wzruszenia”.
Ksiądz poeta Jan Twardowski uważał, że: „Poezja jest światem przeżyć i refleksji. Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów. Nie może jednak być zbyt mądra, bo nikt jej nie zrozumie”. Zaś amerykańska poetka Sylvia Plath doskonale ujęła to, co jest istotą poezji, czyli skrótowość wypowiedzi: „Mam wrażenie, że poezja jest tyrańską dyscypliną. Musisz gnać tak szybko i tak daleko na tak małej przestrzeni, i musisz puścić z ogniem wszystko, co ma drugorzędne znaczenie”.
I jeszcze jedno ważne przesłanie, autorstwa Anny Kamieńskiej, które może być dla was zachętą do podjęcia próby napisania pierwszego czy już kolejnego wiersza: „Poezja jest dla mnie tylko sposobem dojrzewania. Dlatego nie wstydzę się nawet słabszych wierszy. Są etapami, dochodzeniem, samookreślaniem”.
Sądzimy, że teraz jesteście gotowi do pisania. Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym  turnieju poetyckim. Na pewno będzie to wspaniała  twórcza przygoda. Posłuchajcie rady Kubusia Puchatka: „Bo układanie Wierszy i Piosenek to nie są rzeczy, które się łapie w powietrzu. To one cię łapią i wszystko, co można zrobić, to pójść tam, gdzie one mogłyby cię znaleźć”.
Oto warunki uczestnictwa w konkursie:

karta zgłoszenia


do gory

VII Wojewódzki Konkurs Piosenki MŁODZI MISTRZOWIE SCENY

Termin przyjmowania zgłoszeń - 5 VI 2021 r.
Termin ogłoszenia wyników - 19 VI 2021 r.

ZAŁOŻENIA KONKURSU:
Organizatorem konkursu jest Pałac Młodzieży w Bydgoszczy. W konkursie udział biorą soliści, zespoły wokalne, zespoły wokalno- instrumentalne, delegowane przez placówki oświatowe lub kulturalne z terenu województwa kujawsko-pomorskiego w następujących kategoriach:

ZASADY UCZESTNICTWA w VII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Młodzi Mistrzowie Sceny:

Wymagania dotyczące przesyłanych filmów konkursowych:

-imię i nazwisko/ nazwa zespołu
-kategorię wiekową
-tytuł wykonywanego utworu
-dopisek: Młodzi Mistrzowie Sceny 2021
Zgłoszenia (nagranie i kartę) należy przesyłać na adres mailowy: mms.palac@wp.pl

KRYTERIA OCEN:
Jury oceniać będzie:

W sprawach szczegółowych prosimy o kontakt z Patrycją Cywińską-Gacka tel. 660 448 499.

karta zgłoszeniado gory

Konkurs Wielkanocny - 18.04.2021

Drogie Przedszkolaki! Z wielką radością zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie wielkanocnym.
Przedmiotem konkursu jest wykonanie najpiękniejszego , wielkanocnego zajączka techniką dowolną (plakat, obrazek, technika 3D itp.) i z użyciem dowolnych materiałów ( kolorowy papier, ziarna, wata itp.). Na wykonane prace czekamy do  18  kwietnia 2021 roku. Po tym terminie nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie zwycięskich prac.
Prace należy przesłać drogą e-mailową (zdjęcie pracy) na  adres  palacjada@gmail.com. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i wspólnej zabawy! Organizatorzy Agnieszka Więckowska i Joanna Białkowska

do gory

„Moje Bullerbyn” - termin zgłoszeń - do 23.04.2021

Konkurs literacki dla uczniów kl. IV-VI SP.

W kwietniu uczniom z klas IV-VI SP proponujemy konkurs literacki: „Moje Bullerbyn”. Ta powieść znanej szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren jest ulubionym utworem wielu młodych ludzi. Przez lata z sentymentem i uśmiechem wspominają oni zabawne przygody dzieci żyjących w tej uroczej miejscowości, która w tłumaczeniu polskim mogłaby nazywać się Hałasowo. Ta nazwa wiele mówi o atmosferze panującej pośród mieszkańców trzech malowniczych sąsiadujących ze sobą zagród. Zawsze było tam gwarno, wesoło i dużo się działo. Właśnie te zwyczajne wydarzenia i niezwykłe przygody małych bohaterów bawią, budzą podziw i sprawiają, że chce się przeżywać to, co oni. Podczas lektury fantazja przenosi czytelnika do Bullerbyn. Może waszą wyobraźnię również pobudziła ta lub inna książka? Nasz konkurs ma być właśnie taką inspiracją i szansą do zmierzenia się z tymi wspomnieniami i niespełnionymi pragnieniami. W jaki sposób? Każdy z was może napisać rozdział własnej książki, opowiedzieć jakąś jedną przygodę, zupełnie inną od tych, o których czytaliście - własną. Może być to historia prawdziwa, dziejąca się w waszym domu, w szkole czy w mieście, w której uczestniczyliście albo sami wymyślcie bohaterów i zdarzenia. Niech będą barwne, ciekawe i pomysłowe.

Oto warunki uczestnictwa w konkursie:

Wszelkich informacji udziela Luiza Kubowicz-Dorosz, tel. 52 321 00 81 wew. 326. Nadesłane teksty oceni jury. Werdykt zostanie ogłoszony na stronie Pałacu Młodzieży i na profilu placówki na Facebooku do 5 maja 2021 r. Laureatom przyznamy nagrody, które będą do odebrania w terminie późniejszym. Wyróżnione prace zostaną zamieszczone na stronie i Facebooku Pałacu Młodzieży.

karta zgłoszenia


do gory

Oblicza uzależnień - 2021

Miejsce realzacji będzie uzgodnione w procesie rekrutacji. Zadanie dofinansowane jest ze środków finansowych Miasta Bydgoszczy.

Ideą spotkań jest ochrona dzieci i młodzieży przed wejściem w uzależnienia poprzez uczestnictwo w działaniach aktywizujących z wykorzystaniem zróżnicowanych form i metod pod kierunkiem wykwalifikowanych instruktorów.
Zadanie jest adresowane do uczniów, nauczycieli i rodziców z Bydgoszczy.

CELE SZCZEGÓŁOWE

  1. Przekazanie i usystematyzowanie wiedzy na temat rodzajów uzależnień (alkohol, nikotyna, narkotyki ze szczególnym uwzględnieniem tzw. dopalaczy).
  2. Określenie mechanizmów powstawania uzależnień oraz wskazania ich destrukcyjnego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne.
  3. Nakreślenie sposobów wyjścia z uzależnienia oraz dostarczenie wiedzy na temat instytucji i organizacji mogących służyć pomocą.
  4. Wykształcenie swoistej odporności na stres jako czynnika sprzyjającego uzależnieniom oraz postawy asertywnej wobec ewentualnych nacisków ze strony otoczenia.
  5. Wskazanie konstruktywnych sposobów radzenia sobie z napięciami, trudnymi sytuacjami oraz rozwinięcie umiejętności szukania pomocy w sytuacji kryzysowej.
  6. Promowanie zdrowego trybu życia bez uzależnień jako jednego z elementów sprzyjających odniesieniu sukcesu w życiu osobistym, zawodowym i społecznym.

AKREDYTACJA
3 zł od osoby lub kwota od całej grupy uzgodniona w czasie rekrutacji.

REALIZACJA
W roku 2021 odbędą się warsztaty dla 9 grup oraz 3 wykłady, prowadzone przez Doktora Nauk Medycznych oraz wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, psychologiczną, terapeutyczną. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, terminy i miejsca realizacji będą ustalane na bieżąco.  

ZGŁOSZENIA
Kartę zgłoszenia wypełnioną czytelnie, z pieczątką placówki należy przesłać drogą mailową, skan na adres:
k.jagla@palac.bydgoszcz.pl

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.
Każda grupa wymaga osobnego zgłoszenia.

Listy planowanych uczestników należy przesłać do jednego tygodnia przed spotkaniem na adres e-mailem:
k.jagla@palac.bydgoszcz.pl

karta zgłoszenia


do gory

Konkurs pt. „Wiosenny kwiat” dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów kl. I-III i IV-VI SP
- termin zgłoszeń 28.03.2021

Chcąc rozwijać wyobraźnię, kreatywność oraz pobudzać twórczą fantazję dzieci i młodzieży zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym „Wiosenny kwiat”.
Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: plastycznej oraz fotograficznej. Należy wykonać pracę plastyczną techniką dowolną lub zrobić zdjęcie wiosennego kwiatu w parku, w lesie czy w ogrodzie i przesłać w formie zdjęcia na adres: podrozewpalacu@o2.pl.
Zwycięskie zdjęcia zostaną nagrodzone i zamieszczone w trzecim wiosennym odcinku materiału „Podróże małe i duże”. Film będzie opublikowany na stronie Pałacu Młodzieży w kwietniu.
Warunki uczestnictwa w konkursie:
1. Konkurs organizowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (I-III  i IV-VI SP). 
2. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przesłanie karty zgłoszenia oraz zdjęcia pracy (format dowolny) z podaniem:  imienia i nazwiska zgłaszającego.
3. Zgłoszenia należy dokonać do dnia 28 marca 2021 r. drogą e-mailową – na adres: podrozewpalacu@o2.pl (w tytule wiadomości prosimy wpisać: ”wiosenny kwiat”).
4. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: pracy plastycznej i fotograficznej.

Nagroda:
1. Nagrodą w konkursie będzie publikacja zdjęcia w trzecim odcinku materiału filmowego „Podróże małe i duże”, który zostanie zamieszczony na stronie Pałacu Młodzieży w miesiącu kwietniu.
2. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w formie głosowania komisji konkursowej powołanej w Dziale Animacji Kulturalnej. 
Serdecznie zapraszamy!

karta zgłoszeniado gory

Konkurs literacki pt. „Za siedmioma lasami, czyli… gdzieś blisko mnie” - 15.04.2021

Do konkursu zapraszamy uczniów kl. I-III i IV-VI SP.

Kochane dzieci,
Na pewno świat bajek i baśni jest wam bardzo dobrze znany. Kiedy byliście bardzo, bardzo mali wasi rodzice czy dziadkowie czytali wam opowieści o Kopciuszku, Śpiącej Królewnie, Kocie w butach czy Czerwonym Kapturku, w których roiło się od niezwykłych postaci: krasnoludków, wróżek, chochlików, smoków, wiedźm i czarownic, a opowiadane wydarzenia bardzo rozbudzały waszą wyobraźnię, ale także uczyły rozumieć i oswajać świat, przekazywały mądrość i wartości. Zawsze przecież wiedzieliście, czyją trzymać stronę, kto jest dobry i szlachetny, a kogo trzeba przegonić, gdzie pieprz rośnie. Wiadomo było, że zła macocha, wiedźma, straszny potwór nie mają szans, bo ktoś wspaniały w porę pokona zło. Potem przyszedł czas na samodzielną lekturę, na adaptacje filmowe.
A może teraz wy sami zabawicie się w pisarzy – twórców baśniowych opowieści? To nie jest wcale takie trudne. Przepis jest wam dobrze znany:
- W każdej baśni świat rzeczywisty łączy się i przenika z tym cudownym, fantastycznym, magicznym, bez którego żadna baśń nie istnieje. Dotyczy to wydarzeń, przedmiotów i bohaterów. (Nikogo nie dziwi, że zwierzęta rozmawiają z ludźmi, że ktoś nagle znika i pojawia się w innym miejscu, że czarodziejka lub pocałunek przemieniają wygląd bohatera, że nawet siły natury współdziałają z baśniowymi postaciami).
- Wydarzenia dzieją się w nieokreślonym czasie i miejscu (dawno, dawno temu, albo w nieznanej przyszłości, w dziwnych krainach o niespotykanych nazwach).
- W każdej baśni zło walczy z dobrem i to dobro zawsze zwyciężą, a opowieść szczęśliwie się kończy.  
- Występują często stałe motywy, powtarzające się w wielu opowieściach. Dotyczy to postaci, magicznych liczb, zaklęć, przedmiotów (któż nie chciałby mieć zaczarowanej różdżki lub latającego dywanu).
- Wielokrotnie pojawia się jakiś mędrzec, ktoś sprytny albo bardzo dzielny, który pomaga innym.
Słowem – taki jest świat tradycyjnej baśni ludowej. Literackie opowieści trochę swobodniej traktują te wymagania gatunkowe, przenosząc je do współczesności lub przyszłości, ale główne zasady są te same – bez fantastyki, nie ma baśni. Dobro mierzy się ze złem i musi wygrać. I oczywiście, po wielu perypetiach i przygodach wszystko dobrze się kończy.  Niekiedy historia dzieje się niby w zwyczajnym domu bohatera, a jednak nie jest on całkiem zwyczajny – ukrywają się w nim niesamowite istoty i dokonują zadziwiających rzeczy, chociaż na pozór wszystko toczy się normalne.
Ruszcie więc głową, rozwińcie fantazję. Może w waszej szkole, bądź w okolicy słyszano o jakichś tajemniczych zdarzeniach. A może wasz kot lub kanarek jest ostatnio jakiś dziwny – jakby chciał coś powiedzieć, może chłopak z 3b przypomina królewicza zamienionego w rozrabiakę, może, może, może. Rozejrzyjcie się dookoła albo w głąb siebie – ile tam jest ukrytych ciekawych historii. Trzeba tylko je ożywić. Jak? Zacząć pisać.
Oto warunki uczestnictwa w konkursie:

Wszelkich informacji udziela Luiza Kubowicz-Dorosz, tel. 52 321 00 81 wew. 326.
Nadesłane teksty baśni oceni jury. Werdykt zostanie ogłoszony na stronie Pałacu Młodzieży i na profilu placówki na Facebooku do 15 kwietnia 2021 r. Laureatom przyznamy nagrody, które będą do odebrania w terminie późniejszym. Wyróżnione prace zostaną zamieszczone na stronie i Facebooku Pałacu Młodzieży.
Czekamy na wasze teksty. Konkurs pt. „Za siedmioma lasami, czyli… gdzieś blisko mnie” jest okazją, by odkryć swój literacki talent.
Pomyślcie, napiszcie baśń i prześlijcie ją do nas.

karta zgłoszenia

 


do gory

Konkurs plastyczny „Moja Gościnna Bydgoszcz” - 30.04.2021


KARTA ZGŁOSZENIA, ЗАЯВКА НА УЧАСТЬ У КОНКУРСІ, ЗАЯВКА НА УЧАСТИЕ В КОНКУРСЕ, APPLICATION FORM


do gory

Konkurs na bałwana śniegowego - 21.02.2021

Zachęcając do podjęcia przez dzieci i młodzież aktywności na świeżym powietrzu, ogłaszamy konkurs na bałwana śniegowego. Należy ulepić ze śniegu bałwanka, zrobić zdjęcie i przesłać na adres podrozewpalacu@o2.pl. Zwycięski bałwan zaistnieje w przestrzeni wirtualnej i wystąpi w drugim odcinku materiału „Podróże małe i duże”. Film będzie zamieszczony na stronie Pałacu Młodzieży w lutym. Termin nadsyłania prac: 21.02.2021r.
„Bałwan śniegowy”
Warunki uczestnictwa w konkursie:
1. Konkurs organizowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (1-3klasa). 
2. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przesłanie karty zgłoszenia oraz zdjęcia bałwana (format dowolny) z podaniem:  imienia i nazwiska zgłaszającego.
3. Zgłoszenia należy dokonać do dnia 21 lutego 2021 r. drogą e-mailową - na adres podrozewpalacu@o2.pl (w tytule wiadomości prosimy wpisać: ”bałwan”).
Nagroda:
1. Nagrodą w konkursie będzie publikacja zdjęcia w drugim odcinku materiału filmowego „Podróże małe i duże”, który zostanie zamieszczony na stronie Pałacu Młodzieży w miesiącu lutym.
 2. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w formie głosowania komisji konkursowej powołanej w Dziale Animacji Kulturalnej. 
Serdecznie zapraszamy!

karta zgłoszenia

 


do gory

Konkurs świąteczny na najpiękniejszą choinkę

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie świątecznym na najpiękniejszą choinkę wykonaną techniką dowolną (plakat, obrazek, technika 3D itp.). Konkurs dedykowany jest dla grup przedszkolnych. Decyzję jaka grup wiekowa dzieci weźmie udział w konkursie pozostawiamy Państwu. Udział w konkursie nie ma ograniczeń ilosciowych, więc jeżeli będa Państwo chętni można przesłać dwie lub trzy prace grup (4-latków, 5-latków, 6-latków lub wysłać jedną zbiorczą pracę).
Na wykonane prace czekamy do końca grudnia. Na początku stycznia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu oraz wyłonienie zwycięskiego przedszkola.
Prace należy przesłać drogą e-mailową (zdjęcie pracy)
na adres palacjada@gmail.com .
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału i wspólnej zabawy!
Organizatorzy Agnieszka Więckowska i Joanna Białkowska
List od św. Mikołaja


do gory

Konkurs literacki dla uczniów kl. IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych na najpiękniejsze
ŻYCZENIA NOWOROCZNE

Kończy się 2020 rok, który był tak bardzo inny od poprzednich lat. Przyniósł wiele trosk, ograniczeń i wymuszonego dystansu, ale też uświadomił każdemu, jak ważny jest drugi człowiek, za którym często tęsknimy. Przekonaliśmy się, jak wiele zawdzięczamy innym. Tym, którzy z wielkim poświęceniem wypełniali swoje zwyczajne, a często nadzwyczajne zadania i tym, którzy po prostu nas wspierali. Takich osób jest bardzo wiele. Niektórzy żyją obok nas, inni gdzieś daleko, ale każdy coś wniósł do naszego życia, czyniąc je lepszym, bezpieczniejszym, może radośniejszym. Co chcielibyśmy powiedzieć takiej ważnej dla nas osobie na koniec roku, czyli w czasie podsumowań, planów i marzeń oraz składania życzeń na przyszłość?

Właśnie dlatego zapraszamy Was do udziału w konkursie na noworoczne życzenia. Pragniemy, by każdy mógł wyrazić swe uczucia w szczerych, przemyślanych i nieszablonowych słowach, które nie sprowadzą się powtarzanych co roku truizmów. Zastanówcie się, komu najbardziej – z miłości, tęsknoty, wdzięczności, czy też dla dodania otuchy i nadziei – chcecie przekazać noworoczne powinszowania. Może to będą Babcia i Dziadek, których nie możecie odwiedzić i bardzo odczuwacie ich nieobecność, może ktoś z domowników, teraz jeszcze bliższych, lepiej poznanych (na kartce łatwiej powiedzieć, to co najważniejsze), może jakiś znajomy (lub nieznajomy) lekarz, sąsiad, koleżanka, którą teraz rzadko widujecie, jakaś samotna osoba, dla której będą to jedyne ciepłe słowa, a może jeszcze ktoś inny, ważny dla Ciebie, któremu chcesz przesłać piękne przesłanie, by uwierzył w dobry Nowy Rok?

Antoine de Saint-Exupéry powiedział: „Dla całego świata możesz być nikim, ale dla kogoś możesz być całym światem” – niech ktoś, za sprawą waszych życzeń, poczuje się ważny, potrzebny, doceniony i kochany.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

Nadesłane teksty życzeń noworocznych oceni jury. Werdykt zostanie ogłoszony na stronie Pałacu Młodzieży i na profilu placówki na Facebooku do 22 grudnia 2020 r. Laureatom przyznamy nagrody, które będą do odebrania w terminie późniejszym. Wyróżnione prace zostaną zamieszczone na stronie i Facebooku Pałacu Młodzieży.

Pomyślcie, napiszcie życzenia i prześlijcie je do nas. Pamiętajcie, że dobro zawsze powraca – te życzenia mogą spełnić się także w Waszym życiu w 2021 roku.

karta zgłoszenia.docx


do gory

29. Konfrontacje Teatralne - planowane na 20 marca - odbędą się w terminie późniejszym

1. Założenia i cele Konfrontacji:

2. Zasady uczestnictwa:

UWAGA!

W przypadku przedłużającego się stanu epidemicznego przedsięwzięcie zostanie zorganizowane online. Należy wówczas dostarczyć nagranie przygotowanego spektaklu wraz z kartą zgłoszenia. Szczegóły zostaną przedstawione w terminie późniejszym.

4. Zasady oceny

5. Wszelkich informacji udziela Luiza Kubowicz-Dorosz, tel. 52 321 00 81 wew. 326.

6. Inne:

karta zgłoszenia.pdf


 

 

 

 

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy                                                                                                                                                     aktualizacja: 6-05-2021