wstecz

Doskonalenie pływania (12-19 lat)

nauczyciel: Henryka Teliżyn

Jeżeli Wasze dziecko potrafi pływać stylem grzbietowym i kraulem, chce doskonalić swoje umiejętności i poznawać nowe style pływackie, zapraszamy na zajęcia doskonalące technikę pływania. Zajęcia mają w swoim programie doskonalenie pracy ramion i nóg do stylu grzbietowego i kraula, naukę prawidłowego wydechu do wody, koordynację pracy ramion z oddechem do kraula.

Nauka stylu klasycznego oraz elementy stylu motylkowego (delfina) to główny cel naszych zajęć. Wprowadzamy poszczególne elementy nowych stylów i składamy je w spójną całość. Korzystamy przy tym z różnorodnego, nowoczesnego sprzętu do nauki tych trudnych stylów (płetwy, pull boye, deski). Nasz basen wyposażony jest w profesjonalny atestowany sprzęt do nauki pływania i do zabaw w wodzie, co pozwoli oprócz pracy nad umiejętnościami pływackimi doskonale się bawić i czerpać radość ze zdobytych umiejętności.

Na zajęciach z doskonalenia techniki pływania chętne dzieci powinny opanować wślizg do wody na główkę oraz skok startowy. Istnieje możliwość przystąpienia do Egzaminu na Kartę Pływacką. Zapisując dziecko na doskonalenie techniki pływania zapewniamy młodemu (rosnącemu) organizmowi wiele korzyści. Pływanie zaliczane jest do najzdrowszych i wszechstronnych ćwiczeń fizycznych. Uodparnia organizm, wzmacnia mięśnie i stawy, kształtuje prawidłową postawę ciała. Oprócz kształcenia cech motorycznych wpływa także na kształtowanie takich cech, jak odwaga, siła woli, systematyczność, zdyscyplinowanie i poczucie obowiązku.

Termin zajęć: poniedziałek 18.15.