wstecz

Język francuski (8-13 lat), grupa 2.1 – kontynuacja

nauczyciel: Renata Danielewicz

Serdecznie witamy na zajęciach przeznaczonych dla dzieci uczących się już języka francuskiego, które w podstawowym stopniu opanowały materiał zawarty w opisie grupy 1.0. Nauka języka oparta jest na nowoczesnych metodach z wykorzystaniem multimediów ze szczególnym naciskiem na komunikację. Jesteśmy przyjaźni i otwarci na potrzeby uczniów.

Uczestnik zajęć nauczy się: opisywać swój dzień, swoje zainteresowania, wyrazić swoje zdanie np. co lubi robić a czego nie, opisać przyjaciela, części ciała, określić co go boli gdy źle się czuje, określić położenie przedmiotów w przestrzeni, zrobić proste zakupy np. w sklepie warzywnym, zastosować proste przeczenie, ułożyć i przeczytać prosty dialog, zadać proste pytanie, rozumieć polecenia nauczyciela w języku francuskim.

Uczestnik zajęć pozna: liczebniki główne do 100 i porządkowe do 20, odmianę czasowników I grupy, wybrane czasowniki zwrotne, podstawowe słownictwo dotyczące ubrań, charakterystyczne dania kuchni francuskiej, zawody, słownictwo dotyczące zwierząt domowych i egzotycznych, nazwy owoców i warzyw, nazwy budynków w mieście, pomieszczeń w domu, mebli i przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu.

Każda lekcja kończyć się będzie grą interaktywną utrwalającą poznany materiał. Nauka z nami to świetna zabawa. Zapraszamy serdecznie!


Termin zajęć: poniedziałek 15:30-17:00 (do ew. uzgodnienia)