wstecz

Młodzieżowa szkoła fotografii (13-20 lat), grupa początkująca

nauczyciel: Jarosław Pabijan

Fotograficzne zajęcia dla grup naborowych i uczestników rozpoczynających przygodę z fotografią. Oferta skierowana do młodzieży od 13. roku życia. Celem zajęć jest "dostarczenie narzędzi" fotograficznych, więc w programie znajdzie się wiele ich odmian.

Rozpoczynamy od historii wynalazku fotografii, poprzez rozwój i przeznaczenie sprzętu foto, którym się posługujemy. Przekazywanie wiedzy nie ma mieć charakteru zajęć typowo szkolnych, a raczej dążenia do poznania i zrozumienia. Brak notatek i zeszytów! Od studium portretu w atelier z użyciem studyjnych lamp błyskowych po fotoreportaż, fotografię produktową i makrofotografię oraz pracę w programach graficznej obróbki zdjęć - tak, by uczestnik zajęć miał jak najszerszą paletę umiejętności, z których będzie umiał i chciał korzystać. Nie omijamy także fotografii kreatywnej i użytkowej. Pracownia dysponuje sprzętem fotograficznym i komputerowym zapewniającym dużą swobodę podczas zajęć warsztatowych, ale do swoich codziennych działań poza zajęciami uczestnicy powinni posiadać aparaty fotograficzne (możliwie nie „bardzo” automatyczne).

Pracownia dysponuje dobrze wyposażonym atelier o powierzchni około 20 metrów kwadratowych z systemem rozwijanych teł i oświetleniem fleszowym. Prowadzący zajęcia preferuje fotografię żywą o zacięciu fotoreporterskim, co oznaczać może, że nacisk położony zostanie na efektywność i sprawność zarówno posługiwania się sprzętem, odnajdywania się w różnych sytuacjach fotograficznych, oświetleniowych.

Zajęcia w Młodzieżowej Szkole Fotografii odbywają się raz w tygodniu i trwają 4 godziny dydaktyczne. Po roku nauki w tej grupie młodzież przechodzi do grupy zaawansowanej - Młodzieżowego Studia Fotografii.

Termin zajęć: poniedziałek 18.00-21.05

Prowadzący: Jarosław Pabijan