Dyskusyjny Klub Filmowy "Niespodzianka"

Przedsięwzięcie współfinansowane
przez Polski Instytut Sztuki Filmowej
Polski Instytut Sztuki Filmowej

 

czerwiec

20.06.2024, godz. 19:15

Jutro będzie nasze (C'è ancora domani),

reż. Paola Cortellesi, Włochy 2023, 118 min.
Włoski przebój kin, który rozgrywa się w podnoszącym się z kryzysu powojennym Rzymie i nawiązuje do dzieł neorealizmu, w szlachetną tradycję wkłada jednak współczesne treści. Bo „Jutro będzie nasze” mówi o zbiorowym przebudzeniu, o kobietach, które jako pierwsze odważyły się przeciwstawić dziedzictwu przemocy. Przeplatający śmiech i łzy, wprost dotykający bolesnych doświadczeń, a przy tym lekki jak rzymskie wakacje film Cortellesi dowodzi, że przyszłość leży – dosłownie – w naszych rękach.

27.06.2024, godz. 19:15

Do usług szanownej pani (Complètement cramé!),

reż. Gilles Legardinier, Francja, Luksemburg 2023, 100 min.
Film oparty na opublikowanej w 22 krajach, bestsellellerowej powieści Gillesa Legardiniera. Osiągnąwszy wiek, w którym niemal wszystkie bliskie mu osoby odeszły lub rozjechały się po świecie, Andrew Blake (John Malkovich) nie ma już nawet ochoty na żarty ze swoim kolegą z młodości, Richardem. Pod wpływem nagłego impulsu postanawia przekazać stery swojej małej angielskiej firmy w ręce zaufanej asystentki i zatrudnić się w charakterze majordoma we Francji, w rodzinnym kraju swojej zmarłej żony. Na miejscu nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości. Niestety, kiedy Andrew pojawia się w posiadłości rodziny Beauvillier, nic nie wygląda tak, jak to sobie wyobrażał…

 

 

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej.


BILET: 11 zł;
BILET ULGOWY: 8 zł
KARNET: 33 zł
KARNET ULGOWY: 24 zł

Kontakt: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy tel. 52 321 00 81, wew. 317. Bilety i karnety do nabycia w portierni Pałacu Młodzieży (ul. Jagiellońska 27) przed seansami.