wstecz

Sekcja instrumentów dętych (saksofony, klarnety) oraz keyboardy od (10-20 lat) – grupa średniozaa

nauczyciel: Wiesław Nawrocki

Zajęcia skierowane są do uczestników z kontynuacji oraz nowego naboru potrafiących już grać na saksofonie, klarnecie, keyboardzie i mają na celu przygotowanie do gry w zespołach działających w pracowni instrumentalnej. Uczestnictwo w zajęciach zespołu jest kolejną formą edukacji muzycznej młodzieży. Kilkuletnie doświadczenie zdobyte na zajęciach nauki gry na wybranym instrumencie pozwala na dalszy rozwój swoich zainteresowań w zespole muzycznym.

Głównym celem zajęć jest zapoznanie młodych muzyków z repertuarem oraz przygotowanie do gry w zespołach: Big Band (saksofony), Zespół keyboardowy oraz Zespól klarnetowy. Uczniowie na przykładach utworów zespołowych zapoznają się z zasadami gry zespołowej oraz techniką wykonawczą tych utworów . Na zajęciach uczniowie otrzymują głos swojego instrumentu z wybranego utworu i wspólnie z nauczycielem rozczytują zapis nutowy zwracając uwagę na podziały rytmiczne, artykulację, dynamikę oraz tempo.

Zajęcia prowadzone są w małych grupach i odbywają się raz w tygodniu - 45 minut.

Prowadzący: Wiesław Nawrocki