wstecz

Dyskusyjny Klub Filmowy „Niespodzianka”

powstał w 1978 r., a od 1980 roku należy do Polskiej Federacji DKF. Celem Klubu jest upowszechnianie kultury filmowej wśród mieszkańców i uczestników życia kulturalnego Bydgoszczy oraz promocja filmów o wysokich walorach artystycznych. Poprzedzone prelekcjami seanse odbywają się w czwartki o godz. 19:00 w nowoczesnej sali kinowej bydgoskiego Pałacu Młodzieży. Repertuar obejmuje wartościowe i atrakcyjne filmy z bieżącego kinowego repertuaru. Seanse DKF „Niespodzianka” pozwalają poznać najciekawsze filmy fabularne i dokumentalne z całego świata. DKF zajmuje ważne miejsce na edukacyjnofilmowej mapie miasta.

Od 2010 roku działalność „Niespodzianki” regularnie objęta jest dotacją Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Klub organizuje ponad 40 seansów rocznie (w tym specjalne pokazy filmowe dla dzieci), a także koordynuje przegląd AFF-Era Filmowa.

30.08.2021 Polski Instytut Sztuki Filmowej ogłosił listę nominowanych do nagród PISF, przyznawanych za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. Wśród nominowanych w kategorii Dyskusyjny Klub Filmowy znalazł się DKF „Niespodzianka” z Pałacu Młodzieży. Wszyscy nominowani: https://pisf.pl/aktualnosci/nominowani-do-nagrod-pisf/

aktualny repertuar

123