Dyskusyjny Klub Filmowy "Niespodzianka"

Przedsięwzięcie współfinansowane
przez Polski Instytut Sztuki Filmowej
Polski Instytut Sztuki Filmowej
Sweat
Czwartek, 28 października, godz. 19:00
Sweat reż. Magnus von Horn, Polska/Szwecja 2020, 100 min.

„Sweat" opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając (Magdalena Koleśnik), influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy „followersów”, w „realu” otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama.

Warunkiem uczestniczenia w seansach jest zapoznanie się z procedurami obowiązującymi w Pałacu Młodzieży i stosowanie się do nich podczas przebywania w budynku. Procedury dostępne są na stronie internetowej placówki: http://palac.bydgoszcz.pl/ Przy wejściu do Pałacu Młodzieży należy zdezynfekować ręce, a podczas pobytu w budynku konieczne jest zasłanianie ust i nosa oraz zachowywanie dystansu społecznego. Na sali kinowej dostępne będą wyznaczone przez organizatorów miejsca.

 

CENA BILETU NORMALNEGO: 10 ZŁ
CENA BILETU ULGOWEGO (MŁODZIEŻ UCZĄCA SIĘ POWYŻEJ 16. ROKU ŻYCIA, EMERYCI, OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE): 7 ZŁ
CENA KARNETU: 30 ZŁ;
CENA KARNETU ULGOWEGO (MŁODZIEŻ UCZĄCA SIĘ POWYŻEJ 16. ROKU ŻYCIA, EMERYCI, OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE): 20 ZŁ;

Bilety i karnety do nabycia w portierni Pałacu Młodzieży przed seansem

Kontakt: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Dominik Wierski, tel. 52 321 00 81, wew. 317.

 

zapraszamy w listopadzie

Czwartek, 4 listopada, godz. 19:00

Mistrz
reż. Maciej Barczewski, Polska 2020, 91 min.
Film biograficzny przedstawiający historię pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który trafił do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Tam, rozpoznany przez jednego z Niemców, zostaje skierowany do udziału w pokazowych walkach bokserskich, od których zależy jego dalsze życie. Wyspecjalizowany w unikaniu ciosów, szybki i obdarzony mocnym ciosem bokser daje innym więźniom nadzieję na przetrwanie i zwycięstwo. W roli głównej wystąpił Piotr Głowacki.
Czwartek, 18 listopada, godz. 19:00

Supernova
reż. Harry Macqueen, Wielka Brytania 2020, 93 min.
Sam i Tusker są razem od ponad 20 lat i kochają się bezgranicznie. Kiedy okazuje się, że mogą zostać rozdzieleni przez chorobę Tuskera, wyruszają w podróż, podczas której ich związek zostaje wystawiony na najtrudniejszą próbę. W rolach głównych Colin Firth i Stanley Tucci.
Czwartek, 25 listopada, godz. 19:00

Zło nie istnieje (Sheytan vojud nadarad),
reż. Mohammad Rasoulof, Iran/Niemcy/Czechy 2020, 150 min.
Film zdobył Złotego Niedźwiedzia, Nagrodę Jury Ekumenicznego oraz Nagrodę Gildii Filmowej na 70. MFF w Berlinie. Reżyser nie odebrał osobiście nagród, gdyż ma zakaz opuszczania kraju, a swoje filmy kręci nielegalnie. Film ma strukturę nowelową i składa się z czterech opowieści. Bohaterów każdej z opowieści Rasoulofa łączy tajemnica oraz dramatyczna decyzja, którą muszą podjąć. Wpłynie ona nie tylko na dalsze życie protagonistów, ale również mocno odbije się na otaczających ich ludziach.

Warunkiem uczestniczenia w seansach jest zapoznanie się z procedurami obowiązującymi w Pałacu Młodzieży i stosowanie się do nich podczas przebywania w budynku. Procedury dostępne są na stronie internetowej placówki: http://palac.bydgoszcz.pl/
Przy wejściu do Pałacu Młodzieży należy zdezynfekować ręce, a podczas pobytu w budynku konieczne jest zasłanianie ust i nosa oraz zachowywanie dystansu społecznego. Na sali kinowej dostępne będą wyznaczone przez organizatorów miejsca.

CENA BILETU NORMALNEGO: 10 ZŁ
CENA BILETU ULGOWEGO (MŁODZIEŻ UCZĄCA SIĘ POWYŻEJ 16. ROKU ŻYCIA, EMERYCI, OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE): 7 ZŁ
CENA KARNETU: 20 ZŁ;
CENA KARNETU ULGOWEGO (MŁODZIEŻ UCZĄCA SIĘ POWYŻEJ 16. ROKU ŻYCIA, EMERYCI, OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE): 15 ZŁ;

Kontakt: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Dominik Wierski, tel. 52 321 00 81, wew. 317. Bilety i karnety do nabycia w portierni Pałacu Młodzieży przed seansem.