wstecz

Mali artyści na wielkiej scenie

to spotkania teatralne dla dzieci, które mają za zadanie upowszechnić teatr, a także ukazać talent i pasje dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. Podczas comiesięcznych spotkań młodzi aktorzy z Bydgoszczy i województwa prezentują swoim rówieśnikom przedstawienia teatralne, przygotowane podczas zajęć przedszkolnych, na lekcji czy kółku teatralnym.

Zabawa w teatr ma nie tylko uczyć, ale i wychowywać. Podczas spotkań dzieci grają dla dzieci, wzajemnie się obserwując i oceniając. Spotkania są niezwykłym wydarzeniem, bowiem występ na prawdziwej scenie, w świetle reflektorów, w sali wypełnionej publicznością dostarcza ogromnych przeżyć i emocji. Często młodzi aktorzy z powodzeniem wcielają się w postać Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, pięknej Księżniczki, złej Czarownicy czy rówieśnika z klasy lub podwórka. Mają okazję zaprezentować w pełni swój talent aktorski. Spotkania teatralne to również wprowadzenie dzieci w tajemniczy świat teatru. To szeroko rozumiana edukacja teatralna, dzięki której odbiorcy zapoznają się z podstawowymi terminami i gatunkami teatralnymi.

Przeprowadzane pogadanki mają wyjaśnić, kto to jest aktor, reżyser, scenarzysta, czym jest rekwizyt, garderoba, kostium. Projekt ma wpływ na kształtowanie wrażliwości wśród dzieci. Zarówno te występujące, jak i stanowiące widownię po spektaklach rozmawiają o swoich wrażeniach i o tym, jak odebrały zaprezentowane w nim problemy. Dzięki temu potrafią odróżnić dobro od zła, pozytywnego od negatywnego bohatera, wskazują, jak należy postępować w domu, przedszkolu, szkole czy na podwórku, jak odnosić się do rodziców, koleżanki czy kolegi. Spotkania mają za zadanie uczyć szacunku do drugiego człowieka. 

Koordynator: Luiza Kubowicz-Dorosz, tel. 52 321 00 81, wew. 326

123456