wstecz

Astronomia (8-9 lat)

nauczyciel: Artur Wrembel

Zajęcia dla dzieci w wieku 8-9 lat. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, a prowadzi je pan Artur Wrembel. W trakcie zajęć w interesujący sposób przestawia podstawową wiedzę na temat galaktyk, mgławic, planet czy komet. Zaznajamia także z najnowszymi wiadomościami o obecności ciekawych zjawisk na nocnym niebie, prezentuje wartościowe materiały audiowizualne o kosmosie, a także ukazuje piękno wszechświata poprzez wyjątkowe zdjęcia, które często wykonane są przez samego prowadzącego. W celu bliższego zapoznania najmłodszych z teleskopem raz w miesiącu przeprowadzane jest też „Pałacowe planetarium”, podczas którego odbywa się wspólna obserwacja nieba.

Dzieci mają niepowtarzalną okazję szczegółowo zaznajomić się z budową teleskopu, a także dowiedzieć się, jak wybrać swój pierwszy sprzęt do obserwacji. W razie niekorzystnych warunków pogodowych ciekawe zjawiska na nocnym niebie przedstawiane są przy użcyiu innowacyjnego programu komputerowego Stellarium. Podczas zajęć prowadzący aktywizuje dzieci i często zadaje im pytania, aby rozbudzić w nich ciekawość do poznawania gwiezdnego świata. Na kółku astronomicznym coś dla siebie znajdą również pasjonaci filmów science-fiction.

Specjalnie dla wszystkich fanów serii filmowej „Star Wars” prezentowane są wyjątkowe repliki mieczy świetlnych Anakina Skywalkera oraz Dartha Vadera, które wydają charakterystyczne dźwięki dobrze znane fanom tej popularnej na całym świecie produkcji.