wstecz

Zespół taneczmy TALIZMANKI (7-10 lat), kontynuacja/nabór uzupełniający dla dziewcząt tańczących

nauczyciel: Anna Bebenow

Oferta skierowana do dziewcząt w wieku 7-10 lat, które kochają taniec. Zespół istnieje od 2019 roku. Podczas zajęć nabywają umiejętności wykonywania podstawowych ćwiczeń z techniki tańca klasycznego i współczesnego oraz innych technik tanecznych. Zajęcia wyrabiają poczucie rytmu, kształtują sprawność ruchową, rozwijają indywidualne zdolności fizyczne oraz taneczne. Poprzez ćwiczenia z tańca klasycznego, czyli baletu, kształtują prawidłową sylwetkę, doskonalą technikę wykonywanych ćwiczeń oraz pracują nad rozciągnięciem mięśni.

Dziewczynki w czasie zajęć powtarzają sekwencje ruchowe przy akompaniamencie muzyki, przez co wyrabiają pamięć ruchową i koordynację. Uczą się współdziałania w zespole poprzez pracę nad układem tanecznym. Uzupełnieniem zajęć są zabawy taneczne, podczas których dziewczynki mogą swobodnie się ruszać (improwizować) oraz nabywać umiejętności koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Zajęcia to świetna zabawa połączona z wytężoną pracą, która wpływa na rozwój uzdolnień dziecka. W przypadku dużej ilości zgłoszeń odbędzie się test kompetencji dla nowych uczestniczek.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i w czwartki.

sukcesy zespołu

2021

  • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Białobrzeski Spring Dance - online
  • II miejsce w Dance Festival Fale Loki Koki w Bydgoszczy
  • III miejsce w III Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Białobrzeski Show - online