wstecz

Taniec z elementami akrobatyki (7-9 lat), grupa początkująca

nauczyciel: Wiesława Pilewska

Zajęcia taneczne dla dzieci w tym okresie to wyjątkowa forma wspierającą ich rozwój zarówno fizyczny i psychiczny. To doskonały sposób rozwoju motorycznego. Na sali tanecznej dziecko nabierze pewności siebie oraz nauczy się pracować w grupie rówieśniczej. Wykształci cechy wolicjonalne, takie jak zdyscyplinowanie, zaangażowanie, i systematyczność. Będzie miało także okazję wyrażać emocje. Zajęcia ukierunkowane są na ciągły rozwoju talentu i pasji uczestników.

Program zajęć obejmuje naukę podstaw techniki tańca współczesnego i klasycznego. Zajęcia w tej grupie wiekowej nastawione są na poznawanie nowych ćwiczeń w wymienionych technikach tanecznych oraz naukę prostych choreografii. Program obejmuje także naukę elementów akrobatycznych uatrakcyjniających oraz podnoszących wartość choreografii tanecznych. Akrobatyka dla dzieci w tym wieku pomaga rozwijać świadomość ciała i kontrolę nad każdym ruchem. Pozytywnie wpływa na rozwój i budowę całego ciała. Systematyczna praca nad siłą i gibkością pozwala otrzymać imponujące rezultaty - szczególnie w tym okresie dzieci bardzo szybko robią postępy, a przy tym mają całą masę świetnej zabawy! Istnieje możliwość kontynuacji zajęć w następnych latach, ponieważ uczestniczące w zajęciach dzieci kwalifikowane będą do zespołu tanecznego.

Zajęcia prowadzi dyplomowany trener klasy II gimnastyki (była zawodniczka klasy mistrzowskiej w gimnastyce sportowej, członkini kadry narodowej Polski juniorów) oraz licencjonowany instruktor tańca specjalizujący się w różnych technikach tanecznych mi.in. w tańcu współczesnym oraz modern. Nauczyciel regularnie uczestniczy w warsztatach tanecznych, współpracuje z wybitnymi choreografami, tancerzami w kraju. Na swym koncie ma liczne sukcesy w prestiżowych ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach tańca.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.