wstecz

Matematyka dla humanistów – przygotowanie do matury podstawowej (18-19 lat), grupa 2

nauczyciel: Danuta Kutowska

Zajęcia przeznaczone przede wszystkim dla uczniów klas maturalnych liceum i technikum. Spotkania odbywają się w poniedziałki po południu (godzina do uzgodnienia z uczestnikami) i trwają 2h 15min. Przygotowanie do matury rozpoczyna się od powtórzenia całego materiału szkoły średniej działami i rozwiązywania zadań maturalnych – najpierw zamkniętych, następnie otwartych krótkiej i długiej odpowiedzi. Możliwe jest również rozwiazywanie zadań, które zaproponuje uczestnik zajęć. W drugim semestrze uczestnicy przechodzą do rozwiązywania arkuszy maturalnych o różnym stopniu trudności, zaczynając od arkuszy łatwiejszych.

Preferowane jest aktywne uczestnictwo w zajęciach: uczniowie rozwiązują zadania na tablicy, jeśli jest potrzeba to z pomocą prowadzącego lub wspólnie całą grupą. Praca odbywa się w bardzo przyjaznej i nieskrępowanej atmosferze. Uczestnicy są otwarci na naukę i osiągnięcie celu, jakim jest zdanie matury tak, aby każdy był z siebie zadowolony. Tempo pracy dostosowane jest do potrzeb uczestników, wszystkie wątpliwości zostają wyjaśnione, dobór i ilość zadań jest zależna od wiedzy i stopnia opanowania omawianych zagadnień.

„Jeśli czujesz, że matematyka nie jest Twoją najmocniejszą stroną lub po prostu szybciej i skuteczniej uczysz się w niewielkiej grupie, to zajęcia te są właśnie dla Ciebie. Zachęcam i serdecznie zapraszam” – Danuta Kutowska (prowadząca zajęcia).