Rekrutacja 2017-2018

Co, gdzie, kiedy ...

Działy

Nasze strony

Ruszyła rejestracja na debatę Europejskiego Tygodnia Młodzieży 9 maja 2017 roku Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, która pełni rolę Narodowej Agencji Programu Erasmus+, zaprasza na obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Więcej informacji. Rejestracja

 

 

Pólkolonie letnie - BRAK WOLNYCH MIEJSC Informacje szczegółowe.

WAKACJE :)

  • 26-30.06
    Pierwszy turnus półkolonii.
    Listy uczestników wraz z programem.

  • 26.06-28.07.2017
    Zabawy w wodzie
    - pływalnia PM dostępna dla dzieci i młodzieży na legitymację szkolną.

  • 27.06 godz. 13.30
    Dosłownie, czyli letnie zabawy językowe.


  • 27.06 godz. 10.00
    Z pędzlem i sztalugą
    - zajęcia plastyczne.

  • 27.06 godz. 12.00
    Każdy może być artystą
    - zajęcia plastyczne.

  • 28.06 godz. 13.10
    Do zabawy - gotowi, start!
    - gry i zabawy ruchowe.

  • 28.06 godz. 10.30
    Dziecięcy plener plastyczny
    - zajęcia plastyczne.

  • 28.06 godz. 12.30
    Dziecięcy plener plastyczny
    - zajęcia plastyczne.

  • 29.06 godz. 14.30
    Zagadki z pałacowej szufladki
    - rebusy, labirynty ...

  • 3-7.07
    Drugi turnus półkolonii.
    Listy uczestników z programem.

  • 5.07 godz. 14.15
    Wakacje pełne przygody
    - gry i zabawy.

  • 6.07 godz. 14.30
    Cultura italiana
    - spotkanie dotyczące włoskiej kultury, sportu i geografii.

  • 7.07 godz. 8.00
    Szare komórki w grze
    - krzyżówki, gry i zabawy z polszczyzną w tle.

  • 10.07 godz. 13.30
    Sommerkinderferienlager
    - spotkanie dotyczące niemieckiej kultury, geografii i sportu.

  • 11.07 godz. 12.00
    Dziecięcy plener plastyczny
    - zajęcia plastyczne.

  • 11.07 godz. 11.00
    Rurki mam i sam gram
    - gry i zabawy muzyczne.

  • 13.07 godz. 13.15
    Potyczki słowne
    - gry, quizy i rebusy dla każdego.

  • 14.07 godz. 9.30
    Szukamy średniowiecznego skarbu
    - gra multimedialna.


  • 29.06-4.07.2017
    Oko na muzykę.
    Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy „Pałac” zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w warsztatach OKO NA MUZYKĘ od 29 czerwca do 4 lipca 2017.
    Cel: realizacja reportażu o Bydgoskich Impresjach Muzycznych (BIM), a w szczególności o atmosferze festiwalu tworzonej przez jego uczestników – międzynarodową młodzież zafascynowaną muzyką.
    Uczestnicy: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zainteresowani reportażem, dziennikarstwem i filmem.
    Prowadzący: Marta Kokocińska, Witold Albiński, dr Dominik Wierski.
    Ramowy program:
    - 29 czerwca – ćwiczenia warsztatowe i tworzenie scenariusza,
    - 30 czerwca – 3 lipca – realizacja nagrań w miejscach odbywania się BIM według opracowanego przez grupę harmonogramu,
    - 4 lipca – montaż materiału.
    Organizatorzy zapewniają profesjonalną kadrę pedagogiczną, sprzęt oraz wyżywienie dla uczestników.
    Liczba miejsc ograniczona.
    Zgłoszeń należy dokonywać do 23 czerwca 2017.
    Zakwalifikowanie do udziału w warsztatach zobowiązuje do czynnego uczestnictwa w pracy grupy i dostosowania się do jej harmonogramu.
    Kontakt: Dominik Wierski, Stowarzyszenie Przyjaciół Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy „Pałac”, tel. 523210081, wew. 379,
    e-mail: dominik.wierski@palac.bydgoszcz.pl

  • 29.06-4.07.2017 40. Bydgoskie Impresje Muzyczne.

Program:
29 czerwca, czwartek

  • 9.00-17.00 - przyjazd zespołów
  • 19.15- 19.30 - przemarsz trasa: PM - plac Teatralny
  • 19.30- 20.30 - KONCERT INAUGURACYJNY, plac Teatralny
  •  20.30- 21.30 - koncert „Po polskiej krainie”, plac Teatralny

30 czerwca, piątek

  • 9.00-11.30 - próba konkursu, część  I, Akademia Muzyczna
  • 13.00-14.30 - koncert, ul. Mostowa
  • 14.30-17.00 - próba konkursu, część I, Akademia Muzyczna
  • 15.30-18.00 - koncert zespołów folklorystycznych, plac Teatralny

1 lipca, sobota

  • 9.00- 13.00 - konkurs, część I, Akademia Muzyczna
  • 13.00–14.30 - koncert, ul. Mostowa
  • 14.30-18.30 - próba konkursu, część II, Akademia Muzyczna
  • 15.30-18.00 - koncert zespołów folklorystycznych (konkursowy), plac Teatralny
  • 20.00- 21.30 - koncert wieczorny, Amfiteatr przy Operze NOVA

2  lipca, niedziela

  • 9.00-13.00 - konkurs, część II, Akademia Muzyczna
  • 13.00- 14.30 - koncert, ul. Mostowa
  • 15.30–18.00 - koncert „BIM dzieciom”, plac Teatralny
  • 16.00-18.00 - koncert wyjazdowy, Ciechocinek
  • 16.00-18.00 - koncert wyjazdowy, Tuchola

3 lipca, poniedziałek

  • 19.00-22.00 - KONCERT GALOWY, Artego Arena

4  lipca, wtorek

  • godz. 9.00-12.00 wyjazd zespołów

Uczestnicy 40. Bydgoskich Impresji Muzycznych:

  1. Białoruś - orkiestra instrumentów ludowych KROPELKI
  2. Białoruś - orkiestra akordeonowa HARMONICA-STYLE
  3. Chiny - ZESPÓŁ INSTRUMENTÓW LUDOWYCH
  4. Czechy - zespól folklorystyczny KYTICE
  5. Indie - zespół folklorystyczny BHANGRA DANCE GROUP
  6. Polska - MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA ZESPOŁU SZKÓŁ W IŁAWIE
  7. Polska - ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „SILESIANIE”
  8. Polska - DZIEWCZĘCY CHÓR „LA MUSICA”
  9. Polska - HARCERSKI ZESPÓŁ MANDOLINOWY „FRYGI”
  10. Rumunia - chór VLASTARELE ORASTIEI
  11. Serbia - zespól kameralny FILUM
  12. Turcja - zespół folklorystyczny BURSA KENT KONSEI HALK DANSLARI
  13. Ukraina - chór kameralny CRESCENDO
  14. Ukraina - chór dziecięcy LASTIVKA
  15. Ukraina - zespół rockowy „L.A”
  16. Ukraina - ORKIESTRA INSTRUMENTÓW LUDOWYCH LICEUM KLASYCZNEGO W ZAPOROŻU
  17. Węgry - zespół folklorystyczny CSUTORA NÉPTÁNC EGYÜTTES
  18. Włochy - zespół rockowy AGOSTRADA E LA BANDA LARGA
  19. Włochy - zespół rockowy MENINOS DE RUA


Zapraszamy do Pałacu !

 

 

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy                                                                                                                                                 aktualizacja:27-06-2017